Larysa Zhygun: "Що ви знаєте про деінституціоналізацію Ми підготували..."

Larysa Zhygun в facebook:

Що ви знаєте про деінституціоналізацію Ми підготували короткий та зрозумілий опис стратегії реформування інтернатних закладів. Об этом сообщает repka-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

# SOSPuzzle 3 Деінституціоналізація Ми знаємо, що таке сирітство та інтернати. Час подумати, що зробити, щоб ці два поняття більше ніколи не зустрічались разом ... .

Для цього існує процес, що має складну назву деінституціоналізація. Навіть для більшості тих, хто чув це поняття, воно вкладається в простий лозунг Закрити всі інтернати!.

Але якби ж все було так просто. Не можна взяти і вигнати всіх дітей з інтернатів. Не можна тих, хто звик, що їх годують, вдягають, кинути в широкий світ і забути про них.

Тому деінституціоналізація це багато векторів та ще більше етапів соціалізація теперішніх вихованців інтернатів, поступове закриття інтернатних закладів, раннє виявлення та реагування на проблеми в сімях, створення та підтримка сімейних форм виховання та інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами. Все це зводиться до простого твердження Діти повинні жити в сімейних умовах!

Перше, що треба подолати це пасивність чиновників, некоординовані дії волонтерів та благодійників та супротив системи.

Так, це складне завдання. Орієнтована не на рік чи 5 років.

Ми, як і інші цивілізовані країни, ПОВИННІ пройти цей шлях. Не заради знедолених заради нас самих.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя